ul. Wrzosowa A , 00-415 Warszawa 505-654-021 kontakt@5procent.pl

Piecyki wolnostojące wracają do łask!

Niegdyś piecyki wolnostojące uznawane były za produkt pasujący raczej do domów biedoty, niż do eleganckich salonów zamożnych osób.

Inne postrzeganie piecyków wolnostojących Kojarzono je z koksownikami z czasów stanu wojennego oraz z chałupami zagubionymi pośród pól, gdzieś na prowincji. Jednakże współcześnie bardzo docenia się podobne piecyki, ponieważ ich design jest zupełnie inny – nowy i interesujący. Obecnie mogą zostać dopasowane do każdego wnętrza – wystarczy wybrać kolor i wzór. Piecyki wolnostojące wracają do łask! Kiedyś piecyki wolnostojące rzeczywiście był głównie wykorzystywane w mniej zamożnych domach – ci, którzy posiadali większą ilość pieniędzy inwestowali raczej w wielkie, ozdobne kominki. Jednakże czasy się zmieniają – podobnie jak zwyczaje ludzkie. Ludzie współcześnie częściej zmieniają miejsce zamieszkania, niż czyniono to kiedyś – dlatego też budowa kosztownego, ozdobnego kominka nie jest opłacalna. Przecież w czasie wyprowadzki nie można go po prostu spakować i wyjść! Natomiast wolnostojące piecyki mogą być jak najbardziej zabierane ze sobą – gdy więc inwestuje się pieniądze w zakup takiego piecyka, pozostaje on z nami na długi czas.

Nowy design piecyków Nie są to pieniądze wyrzucone w błoto w przypadku wyprowadzki – piecyk zabieramy ze sobą! Piecyki wolnostojące niegdyś był brzydkie, ciemne i smutne – zupełnie odmieniono jednak ich wygląd, dzięki czemu wróciły do łask i znów są przedmiotem pożądania wielu ludzi. W sklepach można znaleźć piecyki o różnych kolorach i wykonanych z zastosowaniem różnego rodzaju wzornictwa. Dlatego też można je dopasować do każdego wnętrza, w którym mają stanąć. A jeśli mają być sprzętem uniwersalnym, również można znaleźć w sklepach coś interesującego. Nawet stylowe wnętrze nie powstydzi się takiego wspaniałego i pięknego sprzętu! Obecnie piecyki wolnostojące (czyli tak zwane "kozy") potrafią również bardzo dobrze ogrzać całkiem spore wnętrze. Wszystko zależy od ich wielkości – duże zajmują nawet kilka metrów kwadratowych. Nawet 200-metrowe pomieszczenie może być przytulne i ciepłe, dzięki wprowadzeniu do niego podobnego piecyka. Może on być zasilany różnym rodzajem energii – węglem, brykietem drewnianym, czy też drewnem liściastym. Oczywiście, wszyscy użytkownicy donoszą, że piecyki wolnostojące nie nadają się do ogrzewania całego mieszkania, czy domu, ale jako uzupełniające źródło ogrzewania sprawdzają się świetnie. Ich rodzaj zależy od pomieszczenia, w którym pragnie się je ustawić – mogą mieć duże szyby, jeśli pragniemy zapewnić sobie przede wszystkim aspekt wizualny lub też żeliwną konstrukcję, idealną do warsztatu, która szybko się nagrzewa i równie szybko ochładza.